Pleiskanos – natūralūs būdai jų atsikratyti

Viena iš labiausiai pasaulyje paplitusių ligų yra pleiskanos. Jas sukelia grybelis, vadinamas pityrosporum orbiculare, kuris minta odos aliejais.

Šio grybelio atsiradimo priežasčių gali būti keletas, įskaitant stresą ar per didelį liaukų, gaminančių riebalus, aktyvumą. Laimei yra ir naminių būdų, kaip gali būti pašalinamos pleiskanos natūraliomis priemonėmis. 

5 naminiai būdai, pleiskanoms pašalinti

1. Eukalipto eterinis aliejusEukalipto eterinis aliejus

Eukalipto eterinis aliejus puikiai kovoja su grybeliu, dėl kurio atsiranda pleiskanos. Tiesiog įlašinkite 5 lašelius eukalipto eterinio aliejaus į savo šampūną ir plaukite galvą kaip įprasta.

2. RozmarinasRozmarinas

Rozmarinas atakuoja bakterijas ir grybelį. Į verdančio vandens puodelį įdėkite šaukštelį smulkinto rozmarino. Palaukite keletą minučių ir vandenį nukoškite. Naudokite šį nuovirą kartą dienoje.

3. Rozmarinas ir čiobrelisČiobreliai

Tereikės 1 šaukštelio rozmarino, 1 šaukštelio čiobrelio ir 0,5 litro vandens. Užvirinkite vandenį ir į jį sudėkite rozmariną. Pavirkite 5 minutes ir nuimkite nuo viryklės. Tada sudėkite čiobrelius ir palikite pastovėti 15 minučių. Nuovirą nukoškite. Šiuo vandeniu sudrėkinkite sausus plaukus ir jų neperplaukite.

 4. BulvėsBulvės

Kitas paprastas naminis būdas pleiskanoms pašalinti – bulvių losjonas. Išvirkite 5 bulves. Nukoškite vandenį ir į jį įlašinkite 10 lašų laimo eterinio aliejaus, 10 lašų jodo, 10 lašų citrinų sulčių ir puse šaukštelio migdolų aliejaus. Supilkite nuovirą į stiklainį ir atšaldykite. Naudokite 15 minučių prieš plaunant galvą.

 

5. SodaSoda

Tai vienas paprasčiausių būdų pleiskanoms pašalinti. Įberkite kelis šaukštelius sodos į dubenį su vandeniu. Išsiplovę galvą šampūnu, praskalaukite plaukus šiuo vandeniu.

 

Informacija versta iš www.saludextra.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *